Przeładunek pionowy – informacje, bezpieczeństwo, wskazówki

Przeładunek pionowy jest jedną z najchętniej wykorzystywanych metod przewozu towarów w transporcie morskim. Ważną rolę w tym procesie odgrywają dźwigi i żurawie masztowe, które pozwalają na bezproblemowe ułożenie przewożonych ładunków. Kontenery są transportowane przy pomocy specjalnych statków typu lo-lo. Na ich pokładzie znajdują się starannie rozmieszczone pionowe prowadnice.

Przeładunek pionowy – podstawowe informacje oraz wskazówki

Przeładunek pionowy odbywa się w systemie lift-on/lift-off. Kluczowe jest dobranie odpowiednich statków kontenerowych w wersji komorowej. Pracują nad tym doświadczeni specjaliści. Dzięki temu przewóz towarów odbywa się bez przykrych niespodzianek. Na statkach kontenerowych nie ma problemów ze swobodnym rozmieszczeniem kilku poziomów kontenerów.

Do załadunku towaru wykorzystuje się nowoczesne i niezawodne żurawie oraz nabrzeżne dźwigi. Z takiej formy przeładunku korzysta się zazwyczaj w transporcie transkontynentalnym. Najpierw warto zaznajomić się z tym jak przebiega import z Chin krok po kroku i skupić się na znalezieniu właściwych statków typu lo-lo. Z pomocą takich statków można przewozić zarówno kontenery 20-stopowe, jak i 40-stopowe. 

Przeładunek pionowy – czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Przeładunek pionowy jest bezpiecznym rozwiązaniem, a zainteresowani mają pewność, że przewożone towary dotrą do wyznaczonego miejsca na czas i po drodze nie stanie się z nimi nic złego. Przyda się w tym wszystkim sprawdzony import z Chin pośrednik. Działania realizowane bez pośredników mogą zakończyć się fiaskiem. Pośrednik zajmuje się m.in.:

  • sprawdzeniem firm i dostawców,
  • formalnościami,
  • sprawdzaniem certyfikatów jakości towarów,
  • załatwieniem korzystniejszych cen.

Nic dziwnego, że tak wiele osób i firm decyduje się obecnie na skorzystanie z usług pośredników, skoro jest to dla nich strzał w dziesiątkę.

Ogólnie rzecz biorąc wśród głównych zalet przeładunku pionowego z pomocą statków lo-lo znajdują się: względy ekonomiczne i ekologiczne, atrakcyjność cenowa oraz przyjazność dla środowiska. Taka forma transportu spełni oczekiwania wymagających spedytorów, którzy chcą sobie zapewnić dużo wolnej przestrzeni na przewożenie ładunków o dużych objętościach. Na pokładzie wspomnianych statków z pewnością nie zabraknie miejsca. Co prawda czas transportu może być nieco dłuższy niż w przypadku korzystania z systemu ro-ro, ale wiele zależy od charakteru danego zamówienia i indywidualnych potrzeb klientów. Najważniejsze, aby wszystkim zajęli się doświadczeni pośrednicy. 

admin

Back to Top