Zadbaj o spokojny, międzynarodowy transport zwłok

Transport zwłok do Polski to bardzo trudny i szczegółowy temat. Tym bardziej w momencie, w którym transportujemy zwłoki międzynarodowo. Dlatego też, warto wiedzieć, komu ten temat przekazać, aby czuć się w pełni spokojnie o zwłoki naszych bliskich. Wszakże mowa o odpowiedniej trosce, którymi trzeba otoczyć rodzinę, w tak delikatnej sytuacji.

Czy międzynarodowy transport zwłok jest trudny?

Jeśli zajmuje się tym profesjonalna firma pogrzebowa, to nie. Wszystko dlatego, iż ma ona opatentowane wszystkie kwestie, związane z międzynarodowym transportem zwłok. Sama współpraca z taką firmą jest dość prosta, ponieważ ustalamy wszystkie usługi i cennik, który będzie wchodził w skład naszej współpracy. Następnie przekazujemy pełnomocnictwo, którym firma będzie się identyfikować w kontakcie ze wszelkimi służbami, które będą musiały wydać niezbędne upoważnienia. Następnie, gdy firma otrzyma wszelkie zgody (trwa to od 3 do 7 dni roboczych), przechodzi do samego transportu zwłok, na które my już czekamy w naszym kraju.

Czy są jakieś problemy z takim transportem międzynarodowym?

Pod względem logistycznym, nie. Problem może jednak okazać się w momencie, w którym to ktoś z naszych bliskich umarł przez chorobę zakaźną. W takich wypadkach, niestety większość krajów nie dopuści do transportu zwłok. Natomiast nie będzie przeciwskazań do tego, aby wykonać na miejscu kremację i transportować prochy naszych bliskich. Jest to więc alternatywa, która również może okazać się dobrym rozwiązaniem, kiedy to chcemy pochować naszych bliskich w rodzimych stronach.

Jak widać, pomoc takiej firmy pogrzebowej, która zajmuje się międzynarodowym transportem zwłok jest wręcz niezbędna. Dzięki niej mamy bowiem pewność, że wszystko zostanie dopilnowane i wykonane zgodnie ze sztuką, w tak ważnym wypadku.

admin

Back to Top